Hotel Peppino

  • kde Pacov
  • kdy květen 2006
  • jak návrh, projekt, zhotovitel stavby
  • kdo Lukáš Smetana, Jiří Weinzettl

Pár desítek metrů od náměstí Svobody v Pacově, u hlavní, ale přesto poklidné křižovatky, stojí a místu dominuje více než sto let starý rohový objekt. Místní rodina jej na přelomu tisíciletí koupila a v letech 2000 – 2006 proběhla jeho rekonstrukce.
V první etapě prošel adaptací polozapuštěný sklepní prostor. Podkopáním nepodsklepené části objektu se jeho plocha více než zdvojnásobila. Vznikla zde restaurace. Druhá etapa zahrnovala rekonstrukci všech nadzemních podlaží. Přízemí nově využívá bezbariérově přístupný víceúčelový společenský sál o celkové kapacitě 70 osob. Tmavé odstíny stěn a podlah umožňují vyniknout světlým svátečním prostíráním. Patro a podkroví zabírá devět hotelových pokojů. Specialitou je růžový apartmán, situovaný v nároží objektu. Barevná kombinace, optické propojení s koupelnou a ústřední prvek kruhové postele se závojem jej předurčují jako pokoj první noci novomanželů
- svatební apartmán. Podkrovní pokoje mají díky mezonetovému členění místnosti vyšší kapacitu, ložnicovou část nad vsazenými koupelnami spojuje se spodní úrovní úzký průhled.

Fotografii původního stavu naleznete zde

  • úvod